Barkod Tescili Danışmanlığı / Ücretsiz Bilgi Alın / Hemen Arayın

 890,00 + KDV

Barkod Tescili

Barkod Tescili Danışmanlığı / Ücretsiz Bilgi Alın / Hemen Arayın

Category: SKU: MTES001GTB

Açıklama

Barkod tescili Danışmanlığı

Barkod tescili Danışmanlığı / Ücretsiz Bilgi Alın

Ticaretin ulusal sınırları aşıp uluslararası boyutlara ulaşması, ürün taleplerinde dalgalanmaların artması, müşteri beklentilerinin yükselmesi tedarik zinciri verimliliğin artırılması için yeni çözümler üretilmesi ihtiyacını doğurmuştur.

Ticaretteki bu değişimler doğrultusunda 1974 yılında 12 ülkeden üreticilerin ve dağıtımcıların katılımıyla Avrupa’daki ürünlerin tanımlanması için standart oluşturma çalışmaları başlamış ve bu çalışmaların sonucunda 1977 yılında Brüksel merkezli “European Article Numbering (EAN)” (Avrupa Mal Numaralama Örgütü) kurulmuştur.

EAN’ın temel görevi, etkin tedarik zinciri yönetimini sağlamak amacıyla ürün, hizmet, taşıma birimi ve demirbaşları tanımlayabilecek, her sektöre uygun uluslararası standartlar geliştirmektir. EAN’a üye yerel numaralandırma organizasyonları, uluslararası standartları kendi bölgelerinde uygulama ve geliştirmekle yükümlüdür.

Zamanla üye profili Avrupa’yı aşıp tüm dünyaya yayılan EAN, 1992 yılında EAN International adını almıştır.

2000’li yıllara gelindiğinde ise Uluslararası EAN Organizasyonu’nun temel amacı tanımlama standardı oluşturmanın ötesine geçmiş daha büyük hedefler ortaya konmuştur.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Barkod Tescili Danışmanlığı / Ücretsiz Bilgi Alın / Hemen Arayın” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Post comment